Sevgiliyle Konuşulacak Konular

   

Sevgilimizle konuşacak  konu bulmakta zorlanırız bazen… Hele ki heyecanın tükendiği ve her şeyin rutinleştiği zamanlarda konuşmak, konuşulacak bir konu bulmak eziyet gibi geliyor, kalakalıyoruz öyle. O yüzden bu yazımda aşk nasıl canlı tutulur, sevgilimizle neler konuşabiliriz, ne gibi sorular güzel bir sohbet başlatabilir gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağım.

En klasik sorulardan biriyle başlayalım ve bunu örnek bir diyalogla canlandıralım.

-Aşkım yarın ne yapacaksın?

-Bir arkadaşımla buluşacağım.

Bu noktada tüm dünyada öyle midir bilmiyorum ama bence bize özgüdür, Türk insanı olarak kıskançlık damarımız depreşiyor ve

-Hmm peki iyi eğlenceler.

şeklinde alınganca bir yanıt vererek uzun sürebilecek bir sohbeti bitirmiş oluyoruz. Oysa ki aa ne güzel, neler yapacaksınız, nereye gideceksiniz, onunlayken sakın beni aksatma haa gibi mütevazi ve olumlu bir tavır takınabilsek çok daha hoş bir sohbet olabilirdi dimi?

Değinmek istediğim bir diğer nokta da teknoloji. İnsanlar arasındaki iletişimi kolaylaştıran, hızlandıran, ama bununla birlikte her şeyi çok çabuk tüketmemizi sağlayan teknoloji… Kısa mesaj (SMS), whatsapp, Tango, Line, Wechat, Viber gibi uygulamalarla ücretsiz ve anlık görüşebiliyoruz, güzel fakat bu ortamlar aracılığı ile kurulan iletişim ne kadar yeterli ve doyurucu? Bunlar yüzünden konuşulacak tüm konuları hızlıca tükettiğimizi düşünmüyor musunuz siz de?

Onun İçin Çabalayın

Onu mutlu etmek için bir şeyler yapın. Bazen bu önemli detayı unutuyoruz. Konuşulacak konuların büyük kısmı aslında bu detayda gizli. Eğer bir aşk yaşıyorsanız, ki o yüzden bu yazıyı okuyorsunuz, unutmayın ki bir aşkı sürdüren en önemli şey birbirinizin mutluluğu için çeşitli çabalara girmektir. Bu yapılacaklar ilişkinizin düzeyine ve gidişatına göre değişebilir. Ona uzun zamandır bir hediye almamışsanız, alın. Dışarı çıkmamışsanız, bir plan yapın ve çıkın. Aklınıza gelenleri ertelemeyin.

Özel Günler Uydurun

Bu kesinlikle faydalı oluyor, gülmeyin. Denenmiş ve başarıya ulaşmıştır. Bu özel günleri bir yere kaydedin. :)

Örneklendirmem gerekirse;

-Aşkım bu gün bizim ilk beraber hamburger yediğimiz gün olsun mu?

Birlikte Öyküler Yazın

Bu da çok eğlenceli ve faydalı bir etkinlik. Herhangi bir konu ile ilgili olabilir. Hayal gücünüzü kullanın ve hikayenin giriş cümlesini belirleyin, sevgilinize 2-3 cümleyle devamını etmesini söyleyin. Birbiri ardına 1-2 cümle ile hikayenizi devam ettirin, olay örgüsü yaratıcılığınıza kalmış. Hikayeyi sonlandırdıktan sonra tümünü derleyin; Ortaya ne çıktı? Sizi çok eğlendiren, ve sayfalarca süren bir sohbet…

Yorumlarınızla görüşlerinizi bildirebilirsiniz, umarım faydası olmuştur.

Aygülce Kalın :)

Etiketler:

Sevgiliyle Konuşulacak Konular Konusuna 22 Yorum Yapıldı
 1. Aydın AYYAZOĞLU diyor ki:

  Aslında iki taraf susuyorsa sıradan bir arkadaşlık olarak görülür.Sevgili , aralarında sevgi olan iki kişi susmaz :)

  Başarılar…

  1. Aygül H. diyor ki:

   Ben bazen sevgilimle konuşacak bir şey bulamazdım, dediğiniz aksine aramızda büyük bir sevgi olmasına rağmen :) Hele ki bi ara günlerimiz sadece nasılsın, ne yapıyorsun, neredesin, gibi klasik diyalogların ilerisine gidemiyordu..

 2. Yigit diyor ki:

  ” Arkadaşlar ile Pes Oynayacağız ” Dediğim anda zaten uyuyana kadar başka konuya gerek kalmıyordu zaten. :)
  Havadan sudan konuşmak ve kendi ilham perilerinin sayesinde konu bulmak daha iyi gibi kız arkadaşına bıraktığın zaman illa ki kulp buluyor birşeye.

 3. Muhammed Ekşi diyor ki:

  Merhaba Aygül. Buraya nereden geldim bilmiyorum ama dikkatimi çeken tek konu bu oldu :D Hep bu sorunu yaşıyorum iyi oldu benim için :D Tabi biraz kısa olmuş bu yazı 2. yazı veya uzatırsanız sevinirim :)

  1. Aygül H. diyor ki:

   Öncelikle bloguma hoş geldin :) Evet bu konu yeterince doyurucu olmamış ama ilerleyen günlerde daha detaylı ve somut bilgilerle donatılmış bi yazı paylaşcam, takip edebilirsin :)

   1. Muhammed Ekşi diyor ki:

    Hoşbulduk :) Bence de doyurucu olmamış. Uzun uzun yazsan da okurum. İşime yarasın da uzunluğu hiç önemli değil :) Bu konuları aşmam lazım da biraz :D

    1. Aygül H. diyor ki:

     Peki senin için çook uzun bir yazı yazıcam inş işine yarar :D

     1. Muhammed Ekşi diyor ki:

      Çook teşekkürler :D beklemedeyim.

 4. Gezilecek Yerler diyor ki:

  Bir kişiyle, hele ki sevgiliyle konuşacak konu bulamıyorsa kişi o iş bitmiştir. Çabalamaya değmez.

  1. Aygül H. diyor ki:

   Yanlış bir bakış açınız olduğunu düşünüyorum.

 5. Hakan diyor ki:

  Bencede arkadaşın bakış açısı yanlış.. Hele ki ilişki sürecinin başında olan bir beraberlik ise utangaçlıktan ve birbirlerini henüz tanımamış olmalarından kaynaklanan bir durumdan ibarettir. Arkadaşın dediği ancak uzun süreli ilişkilerde bazı aksaklıkların belirtisidir diye düşünüyorum.

 6. Neda88 diyor ki:

  hoş bilgiler:p

 7. Serdar diyor ki:

  ya biraz daha net şeyler verseniz ölceksiniz haa!!!!!

 8. ErkanGnc diyor ki:

  çok teşekkürler daha detaylı bilgilere ihtiyaç var :)

 9. Hera diyor ki:

  çok güzel noktalara değinmişsin sevgiliye sorulacak sorularla ilgili bir yazı da yazarsan çooook sevinirim :)

 10. özer diyor ki:

  :D guzelmıs tesekkurler

 11. Salim Kurtoğlu diyor ki:

  Sevgilim olsa ne konuşuyum ki arkadaş hadi gel bu akşam maç mı izliyelim diyim :)

 12. osman diyor ki:

  çok kötü hep de karsıma böyle şeyler çıkıyor niyeyse….? 1. si sevgilim yok . 2. si olsa ne konusurum diyordum ki bu yazı karsıma çıktı mutlu olur gibi oldum ! ama yine içim karardı :(((

 13. M.fatih diyor ki:

  selülitler hariç konulara girbilirsin :)

 14. Damla diyor ki:

  bence akısına bırakmak lazım zaten laf lafı konu konuyu açar o yüzden kasmayın abi :D

 15. Revan diyor ki:

  Aynn hacı :D


Sayfa başına git