Seni Seviyorum Çünkü

   

Bazen sevdiğimize sevgimizi ifade etmekte zorlanırız, duygularımızı kelimelere dökemeyiz. Birisini sevmenin yüzlerce binlerce nedeni vardır çoğu zaman. Bu yazımda internette karşılaştığım “seni seviyorum çünkü” leri bir araya topladım. Hadi telefonlarınıza sarılın ve sevgililerinize bu sözlerden bir kaç sms atın. :)

Seni seviyorum çünkü varlığın en karanlık gecelerde bile dünyamı aydınlatıyor. Adınla başlayan her cümleye ibadet etmemek için zor tutuyorum kendimi.

Seni seviyorum çünkü tüm kilometrelere rağmen yanımda olduğunu, dokunuşlarınla değil ses tonunla bile belirtmen hoşuma gidiyor.

Seni seviyorum çünkü her geçen gün beni kendine tekrar tekrar aşık etmeyi becerebiliyorsun.

Seni seviyorum çünkü seni yüreğimin tam ortasında hissetmemle kendimi mutlu kıldırıyorsun, şiirler yazdırıp, dinlettiğin her şarkı da beni büyülüyorsun..

Seni seviyorum çünkü imkansız diye bir şeyin olmadığını, sadece istemenin insan hayatında ne kadar önemli olduğuna beni inandırabiliyorsun.

Seni seviyorum çünkü seninle yaşıyor, senin benimle varolduğunu düşünüyorum.

Seni seviyorum çünkü her gün nefes almak için bir sebebim var, ama sana her gün yeniden aşık olmak için binlerce sebebim.

Seni seviyorum çünkü benim için renklerin en anlamlısı sensin, sensiz bir hayatın resmini ne çizebilirim, ne sevebilirim, ne de kabul edebilirim.

Seni seviyorum çünkü bu soğuk kış gününde nerden esersen es, hatta tenime dokunmadan geçip gittiğin zamanlarda bile, içimi ısıtmayı başarıyorsun, bunları kesinlikle ama kesinlikle kendine özgü bir edayla yapıyorsun.

Seni seviyorum çünkü içimden başka bir şey yapmak gelmiyor ve bu duyguyu hayatımda ilk defa hissetmenin keyfine varıyorum.

Seni seviyorum çünkü sensiz kalmayı aklımın ucundan geçirdiğimde, inanılmaz bir karanlık çöküyor içime, çıkışı olmayan, dermanı bulunmayan.

Seni seviyorum çünkü ne zaman bir şeyler yazmaya niyetlensem, kalemimin ucundan sadece sana dair kelimeler çıkmaya başlıyor. Bazen bir aşk bestesini düşündüğümde, sanki onu sana ben yazmışım hissine kapılıp övünmeye başlıyorum kendimce.

Seni seviyorum çünkü hayatım herşeyiyle sana ait, ona istediğini yapabilirsin.. İncitme demeyeceğim, en büyük korkunun bu olduğunu biliyorum çünkü.

Seni seviyorum çünkü seninle konuşmayı seviyorum, sana dokunmayı seviyorum, sesini seviyorum, nefesini, ellerini seviyorum.

Seni seviyorum çünkü sen benim ellerimden tuttuğunda adeta başka bir boyuta geçiyorum ve biliyorum ki dünyanın en büyük huzuru orada. Hep orda kalsam olmaz mı?

Seni seviyorum çünkü sen uyurken bile senden uzak kaldığım o dakikaları vurup öldürmek istiyorum. Çayını içmeyi sevdiğin o ince belli bardağı bile kıskanıyorum bazen.

Seni seviyorum çünkü dünyaya gelen ve gelecek olan çok nadir insanlardan biri olduğunu düşünüyorum.. Gerçi çoğu kez bir melek olduğunu düşünüyorum ama.

Seni seviyorum çünkü tanrı’ya her gün bunun için şükretmemi gerekli kılıyorsun. Ya başka türlü biri olsaydın diyorum kendi kendime bazen, iyiki değilsin..

Seni seviyorum çünkü ölünceye kadar yanımda olsan lanet ederdim sensiz geçirdiğim tüm o eski günlerime.

Seni seviyorum çünkü senin gibi birinin beni sevmesi onurlandırıyor beni, hatta daha da güçlü kılıyor herşeye karşı..

Seni seviyorum çünkü bana bakarken ki gülümseyişini izlemek dünyanın en güzel şeyi.. Bütün fotoğraflarını gördüm ama hiçbir objektif seni o hale sokamamış üzgünüm.

Seni seviyorum çünkü seninle herşeyi yeniden keşfetmek harika bir duygu. Aslında çoğu şeyi ilk kez seninle keşfettiğim için sanırım iyi bir kaşif olmayı becerebildim..

Seni seviyorum çünkü bana bugüne kadar kimsenin başaramadığı mutlulukları vadediyorsun, vaadlerin asla yalan değil, hergün bunu hissetmek, senin için ne kadar doğru karar verdiğimi ıspatlıyor.

Seni seviyorum çünkü sende ruh var. Yapacağın her işe ruhunla sarılıyorsun. Severken de böylesin. İş olsun diye değil, gerçekten ruhunu da doyuma ulaştırmak için seviyorsun.

Seni seviyorum çünkü yaşanmış bunca sahte hayatın içinde tek gerçek olan seni belledim. Yapmacık sevdalardan, bitmek tükenmek bilmeyen elde etme hırsından eser yok sende.

Seni seviyorum çünkü korkmadan açıyorum yüreğimin tüm kapılarını sana. Biliyorum ki hoyrat davranmayacaksın, biliyorum ki kanatmayacaksın yüreğimi.

Seni seviyorum çünkü nefesin ılık bir meltem gibi okşuyor bedenimi. Sert, kuzey rüzgarları gibi yıkıcı değilsin hiçbir zaman. Senin bu yumuşaklığın, benim sivri yönlerimi de törpülüyor.

Seni seviyorum çünkü içimdeki yaramaz çocuğu ortaya çıkarmayı biliyorsun. Benimle çocuklaşıyorsun sen de. Hayatı bu kadar ciddi alanlara inat oyunlar oynuyoruz birlikte, bıkmadan usanmadan.

Seni seviyorum çünkü sende yüreğinin sesini dinliyorsun benim gibi. Hesap yapmıyorsun, karşılık beklemiyorsun. Kendin için, kendini mutlu etmek için seviyorsun.

Seni seviyorum Çünkü

Seni seviyorum Çünkü

Seni seviyorum çünkü öylesine büyük bir coşku veriyorsun ki bana, her zorlukla hiç korkmadan, hiç yorulmadan mücadele edebilecek gibi hissediyorum kendimi. Her gün yeniden bitmeyen bir enerjiyle doluyorum.

Seni seviyorum çünkü ben karanlıkta yolunu kaybetmiş, nereye gideceğini bilmeyen biriyken, ışığınla aydınlattın yolumu. Bu hayatı sundun ellerinle, aşkı armağan ettin. Geçmişe dair tüm acı izleri sildin.

Seni seviyorum çünkü ihanet yok bizim aşkımızda, yalanlarla örülmüş sahte duygular yok. Birbirimizi kırmadan en çıplak halimizle yaşıyoruz bu aşkı. Zaten aşk dediğin de böyle yaşanmalı.

Seni seviyorum çünkü uzaklığına tahammülüm yok. Her şeyde beklemeyi biliyorum. Ama konu sen olunca, sabır diye bir şey kalmıyor bende. Özlemine dayanmak dünyanın en zor şeyi.

Seni seviyorum çünkü kendinle barışıksın. Kendini seviyorsun, kendine saygı duyuyorsun. Bu seni kendine güvenen bir insan yapıyor. Böylece, hayata daha çok bağlanıyorsun. Hayata bağlılığın, beni de sana bağlıyor.

Seni seviyorum çünkü beklentisiz sevmenin ne olduğunu biliyorsun. “Önce sen beni sev, ben seni daha sonra severim,” demiyorsun. Açıyorsun yüreğini cesurca. Cesaretinle beni kendine hayran bırakıyorsun.

Seni seviyorum çünkü her insanda var olan zayıflıklarını saklamıyorsun. Kendini olduğundan farklı göstermiyorsun. Ağlaman gereken yerde ağlıyorsun, gülmek istediğin zaman gülüyorsun.

Seni seviyorum çünkü bana değer veriyosun. Gözünden bile sakınıyosun beni.Benim için endişe duyuyorsun, beni merak ediyorsun. Birisi tarafından merak edilmek meğer ne kadar güzel bir şeymiş.

Seni seviyorum çünkü gecenin bir yarısı kötü bir rüyadan uyandığımda sıkıntımı seni düşünerek atabiliyorum üzerimden. Böyle rahatlatıcı bir yanın var senin.

Seni seviyorum çünkü heyecanını hiç kaybetmiyorsun. Bir hedefe ulaştığın zaman rahatlayıp kenara çekilmiyorsun. Önüne yeniden hedefler koyup , aynı heyecanla devam ediyorsun

Seni seviyorum çünkü doğadaki her canlıya sevgiyle bakabiliyorsun. Üşümüş bir sokak kedisi gördüğünde içinin acıdığını biliyorum. Her canlıya yardımcı olabilmek için çırpınıyorsun

Seni seviyorum çünkü ne kadar zorlu olursa olsun bir sorunu çözmekten vazgeçmiyorsun. Kaçmanın ya da ertelemenin o sorunu çok daha fazla büyüteceğini biliyorsun.

Seni seviyorum çünkü almak için önce vermek gerektiğini biliyorsun. Sonsuz bir sevgi denizi var senin içinde. Sevgiyi bulmak için önce içindeki sevgi denizinin suyunu çevrene saçman gerektiğinin farkındasın.

Seni seviyorum çünkü beni baştan çıkarıyorsun. Tukunun ateşimde eriyorum seninle. Dokunduğum an öyle bir sıcaklık kaplıyor ki bedenimi, üzerime buz yağsa üşümeyeceğimi biliyorum.

Seni seviyorum çünkü mantıklı davranmak adına duygularını ertelemiyorsun. Yaşamak istediğin her şeyi “Hemen, şimdi!” yaşamak istiyorsun. Hayatı ıskalamamak gerektiğini çok iyi biliyorsun.

Seni seviyorum çünkü bencil değilsin. Sadece kendini düşünmüyorsun. Aşkın iki kişilik yaşanması gerektiğinin farkındasın. Attığın her adımı, içine beni de katarak atıyorsun

Seni seviyorum çünkü senden çok şey öğreniyorum. Bana, hayatıma bambaşka tatlar getirdin. Hiç bilmediğim şeylerden haberim oldu. Ve sen de benden çok şey öğrendin. Birbirimizin ufkunu genişlettik, yenilendik .

Seni seviyorum çünkü hayatını bir şeylere sahip olmak adına harcamıyorsun. ”Elimdeki bana yeter” diyebilme erdemine sahipsin. Gözün aç değil , yetinmeyi biliyorsun.

Seni seviyorum çünkü gösteriş yapmak , hava atmak , büyüklük taslamak gibi huylara sahip değilsin. Kendini olduğundan farklı göstermiyosun. Hatta bazen seni yanlış anlarlar diye kendinde var olanı bile saklıyorsun.

Seni seviyorum çünkü güven denen şeyin var olduğuna dair tüm umutlarımı kaybetmişken , bu duyguya ne kadar ihtiyacım oldığunu anladım sayende. Bana verdiğin güvenle şimdi dimdik duruyorum kalleşliklerin karşısında.

Seni seviyorum çünkü kıskanıyorsun beni. Öyle tadında , öyle kararında kıskanıyorsun ki bu çok hoşuma gidiyor. Ne aşırıya kaçarak sıkıyosun beni , ne de hiç kıskanmayarak umursamaz görünüyorsun.

Seni seviyorum çünkü seninle geleceğe dair planlar yapabiliyorum. Bugünü yaşarken , yarını da unutmadan hedefler koyabiliyorum önüme. Ulaşmak istediğim her yerde , her hedefte de seni görüyorum. Çünkü benimle birlikte yürüyorsun.

Seni seviyorum çünkü bir şairin yazabileceği en duygu yüklü şiir gibisin benim için, yaza yaza bitirilmeyecek cinsten hem de.

Seni seviyorum çünkü asla kendimi bir esir gibi hissettirmiyorsun, sorgulamıyorsun, bağırmıyorsun, acıtmıyorsun, sadece seviyorsun ve bunu bana sürekli gösteriyorsun.

Seni seviyorum çünkü sen benden uzak bir yerlere gittiğinde aklıma kötü hiç bir şey gelmiyor, gözüm arkada kalmıyor, güven duygusunun nasıl bir şey olduğunu bana öğreten sadece sensin.

Seni seviyorum çünkü benimle yağmurda yürüyorsun.. Bu yüzden sonraki günlerde hasta olup yatağa düşsen de asla pişmanlık duymuyorsun.

Seni seviyorum çünkü geçmişini benim geldiğim andan itibaren yok sayıp, hayatını tamamen benim üzerime kurmuştun.

Seni seviyorum çünkü beni en çok sen güldürüyorsun.

Seni seviyorum çünkü kıskanıyorsun beni, herşeyden, herkesden, kendi gözünden bile.

Seni seviyorum çünkü sen benim içimdeki o şımarık kız çocuğuna katlanıyorsun, kaprislerimi o kendine özgü tutumunla cevaplarken, kendi kendime sorup da cevaplayamadığım hiçbir soru bırakmıyorsun.

Ve son olarak;

Seni seviyorum çünkü bu kadar nedenden sonra bile, seni neden sevdiğimi anlatamıyorum.

Etiketler:

Seni Seviyorum Çünkü Konusuna 17 Yorum Yapıldı
 1. Yigit diyor ki:

  Birde artık seni sevmiyorum çünkü diye başlayan cümleler var :)

  1. Aygül H. diyor ki:

   hahahah buna gülsem mi üzülsem mi bilemedim şimdi :D

 2. Yigit diyor ki:

  yeri ve zamanına göre değişiyor ne yapılacağı :)

  1. Aygül H. diyor ki:

   o “seni sevmiyorum çünkü”leri bekliyorum, bol bol biriktirdiysen unutmadan yazmaya başla :)

   1. Yigit diyor ki:

    blogumda yazıyorum ki zaten :)

 3. Salim Kurtoğlu diyor ki:

  seni seviyorum çünkü sen benim yaşama sebebimsin

 4. Aydın diyor ki:

  Seni seviyorum çünkü tanrı’ya her gün bunun için şükretmemi gerekli kılıyorsun. Ya başka türlü biri olsaydın diyorum kendi kendime bazen, iyiki değilsin..

  Gerçekten güzel bir söz. Birde benden gelsin .

  SENİ SEVİYORUM ÇÜNKÜ SANA HER BAKTIĞIMDA SENİ NEDEN SEVDİĞİMİ KONUSMADAN HATIRLATIYORSUN. ÇÜNKÜ HER SENİ SEVİYORUM DEDİĞİMDE GÖZLERİNDEKİ PARILDAMAYI TİTREMEYİ HİSSEDEBİLİYORUM.

 5. M.fatih diyor ki:

  Seni seviyorum kelimelerinden sonra seni böyle tanımıyordum diye biter.Ama aşk her zaman güzel

 6. Oya diyor ki:

  Seni seviyorum çünkü sende yüreğinin sesini dinliyorsun benim gibi. Hesap yapmıyorsun, karşılık beklemiyorsun. Kendin için, kendini mutlu etmek için seviyorsun.

  !!!!!!!! buraya dikkat

 7. Bilge diyor ki:

  Aşkımın büyüklüğünü, sevdamın yüceliğini anlatmaya çalıştım sana. Bunca nedenden ve bunca sözden sonra seni ne kadar çok sevdiğimi anlatmayı başarabildim mi, bilmiyorum. Sözcüklerle tarif edilemeyecek kadar derin sana hissettiklerim. Bir de yüreğimdeki kuşların sesini dinle… Belki onlar daha iyi anlatır aşkımı. Biliyorum ki, sen olduğun sürece o kuşlar hiç terk etmeyecek yüreğimi… Sevgilim, ben seni yaşıyorum, seninle yaşıyorum. Çünkü… Seni Çok Seviyorum…

 8. Betül Soydan diyor ki:

  Seni seviyorum çünkü;
  Her gün nefes almak için bir sebebim var, ama sana her gün yeniden aşık olmak için binlerce sebebim..

 9. Seray Odalı diyor ki:

  Seni seviyorum çünkü;
  Bana bakarken ki gülümseyişini izlemek dünyanın en güzel şeyi.. Bütün fotoğraflarını gördüm ama hiçbir objektif seni o hale sokamamış üzgünüm..

 10. Serap Şeker diyor ki:

  Seni seviyorum çünkü;
  Bana bakarken ki gülümseyişini izlemek dünyanın en güzel şeyi.. Bütün fotoğraflarını gördüm ama hiçbir objektif seni o hale sokamamış üzgünüm..

 11. tuğba Öztürk diyor ki:

  Seni seviyorum çünkü, her geçen gün beni kendine tekrar tekrar aşık etmeyi becerebiliyorsun…

 12. Bora Seren diyor ki:

  Seni seviyorum çünkü aşk karşılıksız sebebsiz çünküsüz sevmektir.

 13. Seni Seviyorum diyor ki:

  Seni seviyorum çünkü kıskanıyorsun beni, herşeyden, herkesden, kendi gözünden bile.

 14. sanem diyor ki:

  Cok güzeller. ….:) yureginize sağlık


Sayfa başına git